Ознака: лебни трошки

Кулинарство

Ќофтиња од компири

1-1,5 кг компири 1-2 главици кромид 2 јајца 50-60 г лебни трошки масло, сол и мелен црн пипер 1.Компирите измијте ги и изрендајте ги. Веднаш налејте ги со вода за да не ја сменат […]