Ознака: Леонардо Бонучи

Сцена

Бонучи има нова фризура – „Каков татко, таков син“

Капитенот на Милан, Леонардо Бонучи ги изненади своите следбеници на социјалните мрежи со нова фризура. Бонучи објави слика со платинесто – жолта боја на косата на својот Инстаграм, на која […]

Меѓународен фудбал

Видео: На Бонучи не му оди „глумата“…

Јувентус славеше на гостувањето кај Палермо со резултат 0-1, но натпреварот ќе биде запаметен и по лошата симулација на Леонардо Бонучи. Гостите од Торино имаа контра во финишот од натпреварот […]

Меѓународен фудбал

Бонучи: Дајте ни го Реал!

И додека помошникот тренер на Јувентус истакна дека прво би го избегнал кралскиот клуб во наредната рунда од Лигата на Шампионите, Леонардо Бонучи мисли поинаку. Со пласманот во наредната рунда […]