Ознака: Лидија Димова

Вести

Одземени од страна на судот пасошите на Лидија Димова и на нејзин поранешен соработник

Одземени од страна на судот пасошите на Лидија Димова и на нејзин поранешен соработник Финансиската полиција поднесе кривичната пријава против Лидија Димова, Александар Гочев, Зоран Златковски и Ана Павлиду. Потоа […]

Вести

Николовски чека оставка од Димова: Ако не, ќе бара разрешување

Или да поднесе оставка самата или вицепремиерот Љупчо Николовски ќе бара да биде разрешена Лидија Димова, директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност. Димова може да биде […]

Вести

Николовски: Ќе барам разрешување на Димова поради случаевите што беа објавени со Агенцијата

Николовски: Ќе барам разрешување на Димова поради случаевите што беа објавени со Агенцијата. Никој не е недопирлив, истакна Николовски. Сакаме да пратиме порака до сите дека навистина сме спремни да […]

Вести

Финансиска полиција со предистрага за „Фризерница“

Случајот „Фризерница“ под лупа на Финансиската полиција. Оттаму потврдија дека е отворена предистрага за Националната агенција за европски образовни програми во координација со Обвинителството за гонење на организиран криминал и […]

Вести

Зaев ги збришa нелoјaлните кoн митoт зa негoвoтo влaдеење

Имињата на Софија Куновска, Лидија Димова, Ален Ѓеоргиев, Марјанчо Николов, Стојко Пауновски, Панче Орцев, Миле Андонов, Марјан Даскаловски, Љубиша Николиќ, Јулијана Силјановска, Биљана Настеска, Благоја Стојановски и на координаторот Горан […]

Вести

За Лидија Димова студентите се молци

Пратеничката на СДСМ Лидија Димова преку собраниската говорница упати навреди кон најдобрите студенти и ги нарече молци.На денешата седница на Собранието на Република Македонија на која што се дебатира за […]

Вести

Лидија Димова „оргазмира“ во Собрание додека се дискутира за загинати луѓе!

Нема крај на некрофилската среќа кај пратениците на опозицијата кои бараа свикување на итна Седница на која ќе можат да ја искористат трагедијата на луѓето и семејствата кои ги загубија […]

Вести

Лицемерието на СДСМ продолжува: Се поклонуваат пред Илинденците кои ги сквернавеа

Продолжува лицемерното однесување на СДСМ и партиските полтрони. Со месеци тие ги сквернавеа спомениците низ Скопје, плукнаа по асномците и илинденците, ги шараа со боја и ги уништуваа. Денес со […]