Ознака: Лино Червар

Ракомет

Червар пред натпреварот против Хрватска: Македонија е мојата втора татковина

Селекторот на Хрватска, Лино Червар, е претпазлив пред денешниот дуел со Македонија во рамките на 3то коло Б-групата на Светското ракометно првенство. – Македонците многу добро ги познавам. Сите овие […]

Вести

Лино Червар со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Единствено самостојноста е оружје за опстанок

И селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Лино Червар изрази поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.Тој во изјава за Курир вели дека колку и да е мала држава Македонија, […]

Ракомет

Металург не патува за Брест?

Натпреварот од Регионалната Лига што нашиот претставник го игра против Мешков е неизвесен, поради временските услови, Металург го пропушти летот од Виена за Минск. Ракометарите на Металург се чини дека […]