Ознака: лов

Сцена

Ибрахимовиќ во Штип ловел диви свињи

Шведскиот фудбалски интернационалец и ѕвезда на Манчестер јунајтед, Златан Ибрахимовиќ викендов беше во Македонија, поточно на лов на диви свињи во Штип, од каде што најверојатно ќе замине директно во […]

Вести

Дивјачки лов на китови, кои умираат бавно и болно

Австралија објавила вознемирувачки снимки од илегален јапонски лов на китови во подрачјето на Антарктикот по петгодишната правна битка со активистите.-Бродот на австралиските цариници снимил илегален јапонски лов во 2008. година, […]

Меѓународен фудбал

Ибрахимовиќ доаѓа на лов во Македонија

Според последните информаци Златан Ибрахимовиќ денеска ќе пристигне во Македонија со приватен авион или хелихоптер за да посети едно од ловиштата во нашата земја, пишува Македонски Спорт.Се сеќавате кога како гром […]

Издвојуваме

Нова сезона на најопасниот лов што некогаш сте го виделе на Дискавери

Нова сезона на најопасниот лов што некогаш сте го виделе на ДискавериЊупорт во државата Орегон е еден од последните рибарски гратчиња, сместен на работ на озлогласниот и див залив наречен […]

Живот

Најомразената Хрватка на светот: Еве зошто уживам во убивањето животни

Јасин Јадрешко, Канаѓанка со хрватско потекло, професионално се занимава со лов, а на својот Фејсбук профил се пофалила дека досега убила неколку стотини животни. За својата страст, за која ја осудуваат […]

Занимливости

Трганеле 200 ловџии во лов, донеле само еден вепар

Настојувајќи да го ограничат растот на популацијата на дивите свињи во шумите во северна Белгија, локалните власти организираа масовен лов, во кој собраа околу 200 ловџии, но резултатот е само […]