Ознака: маж

Магазин

Стапи во на брак со мажот кој ќе им биде најдобар татко на твоите деца: Вирална објава на блогерка за бракот

Блогерка испрати моќна порака до младите луѓе за бракот и им порача на жените да не мислат само на себе кога избираат партнер, туку и да мислат и на нивните […]

Занимливости

Оваа жена бара развод затоа што нејзиниот сопруг бил премногу добар: „Ми купува подароци и не се кара со мене“

Некоја жена од Арапските Емирати побарала развод од својот сопруг поради преголема љубов, грижа и внимание кој што тој ѝ ги давал. Сопругот на својата сопруга ѝ помагал околу домашните […]

Занимливости

Тест на внимателност – Која од двете дадилки е маж?

На прв поглед изгледаат невозможни за решавање, но ако добро се сконцентрирате и погледнете повнимателно, решението е и повеќе од очигледно. Загатките кои нè тераат да се сконцентрираме и да […]

Црна хроника

Скопјанец тргнал во теретана, па бил нападнат со метален предмет

На 03.05.2019 година во 14:30 часот во Полициската станица Аеродром Б.Д.(20) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13:50 часот на булеварот “Кузман Јосифовски Питу“ пред теретана бил физички нападнат. […]

Вести

Паника во Мелбурн: Уапсен маж пред црква

Еден маж е уапсен во близина на англиканската црква Света Марија во северниот дел на Мелбурн, при операција на австралиската полициска единица за борба против тероризмот. Според полицијата, нема никакви […]

Занимливости

Писмо од еден „папучар“: Јас сум и партнер на сопругата, а не гостин кој само јаде и спие

Мажите кои ги сакаат и почитуваат нивните сопруги обично од страна на други мажи се окарактеризирани како „папучари“. Многумина се срамат од таа „титула“, но еден маж ја кажа својата […]

Живот

Во повеќето случаи, женскиот мозок е помлад од машкиот

Eдно истражување покажало дека женскиот мозок е биолошки помлад од мозокот на мажите на иста возраст. Барем според некои мерила. Во повеќето случаи, женскиот мозок е помлад од машкиот Научниците […]

Занимливости

Што открива за мажите начинот на којшто возат?

Добриот возач обрнува внимание на деталите, има самоконтрола, може да ја процени ситуацијата и знае што да прави во непредвидливи околности. На начинот на возење влијаат неколку фактори – од […]

Живот

Богата и Згодна Германка бара маж за врска – “Балканците се најдобри љубовници“

Останав сама и тешко ја одржувам оваа осаменост, би сакал да најдам некој со кого би делела сè и со кого ќе се чувствувам сигурно и заштитено во секое време. […]