Ознака: Масимилијано Алегри – статус

Меѓународен фудбал

Инзаги на чекор до клупата на Милан

Филипо Инзаги ќе стане нов тренер на младинскиот тим на Милан. Поранешниот напаѓач на екипата на Милан се пензираше минатото лето, и веднаш започна со работа во младинските погони на […]

Меѓународен фудбал

Галијани задоволен од Алегри?

Претседателот на екипата на Милан, Адријано Галиани, потврди дека тимот на Милан е задоволен од учинокот на тренерот Масимилијано Алегри. Со ова, на некој начин, Галијани само ги демантираше шпекулациите […]