Ознака: мајкл фелпс

Останати спортови

Мајкл Фелпс сруши древен рекорд

Американскиот пливач Мајкл Фелпс, на ЛОИ 2016 во Рио де Жанеиро сруши древен рекорд, поставен од Леонид од Родос.Според преданијата, грчкиот атлетичар учествувал на четири олимпијади во периодот 164 – […]

Останати спортови

Мајкл Фелпс во врска со Сара Херндон

Мајкл Фелпс по рушењето на сите можни рекорди се повлече од базентот. Најголемиот спортист во историјата се посвети на голф, учествуваше и како навивач во походот кон титулата на својот […]