Ознака: Милан-Барселона

Меѓународен фудбал

Гатузо: Милан има квалитетен тим, ќе биде интересен мечот со Барса

Џенаро Гатузо, некогашниот фудбалер на италијански Милан, верува дека неговиот поранешен тим би можел да се надигрува рамо до рамо со неприкосновената Барселона. Дуелот меѓу италијански Милан и шпанска Барселона […]