Ознака: Мирка Велиновска

Вести

Анализа на Велиновска и Евтов: Први на удар ќе бидат системот на Сорос кај христијаните и на Ѓулен кај муслиманите

Повеќе од 20 години Џорџ Сорос во христијанскиот свет и Фетулах Ѓулен во муслиманскиот беа машина која правеа конфликти, правеа мрежи кои беа предвесници на сите процеси на граѓанска непослушност, […]

Колумни

Реприза на десетте дена што го потресоа светот

Е па почитувани мои, вие ја имате ретката можност во живо да го гледате крајот на четвртото Римско Царство. И него не го одмина смртоносната болест која историјата ја дијагностицирала […]

Колумни

Пучисти заседнаа во МВР

Во светлото на синоќешните настани поврзани со МВР поради кои морав одново да ја пишувам оваа колумна во цајтнот, имам да го кажам следново: алаткиве од кенгурскиот ад хок-трибунал наречен […]

Колумни

Колумна на Мирка Велиновска: Ебате универзумот во кој Kатици се идоли и идеали!

Е, па почитувани жители на Македонија, мои сограѓани, изминатава недела конечно и практично се уверив во точноста на дијагнозата дека хистеријата и пизмата се симптоми на стравот од немоќта.Цела недела […]

Вести

Кој стоеше зад терористичкиот напад во Диво Насеље: Средбите со терористи од Косово доказ дека СДСМ стои зад терористичките напади?

Помина речиси година и половина од терористичкиот напад на Македонија кој се случи во кумановската населба Диво Насеље, во која животот го загубија оссумина херои кои застанаа на браникот на […]

Вести

Велиновска: Заев прави тактика за освојување до 50.000 гласачи Албанци

Оваа тактика која ја прави амбасадата кај Кале е пресметано Зоран Заев да може да земе од 38 до 50.000 гласачи Албанци. Ова е коментарот на новинарката Мирка Велиновска по […]