Ознака: Мирка Велиновска

Вести

Велиновска: Доколку СДСМ и ДУИ направат влада таа нема да трае

Новинарката Мирка Велиновска во своето гостување во емисијата „Во Центар“ на Васко Ефтов емитувана вечерва, коментирајќи ги актуелните политички случувања вели дека не мисли оти ќе се направи влада меѓу […]

Вести

Велиновска: Груевски ја заштити Македонија од распродажба на внатрешното богатство

Груевски, според мене, ќе влезе во историјата на македонската држава по еден закон, што никој од мејнстрим медиуми, па и интелектуалци , аналитичари не го виде, изјави новинарката Мирка Велиновска […]

Колумни

Имаме ли еким за Заев или да ја бараме баба Рада?

Имам едно прашање до експертите по право, професорите од факултетот „Јустинијан Први“, уставните судии, законодавниот дом и разно-разни самотитулирани експерти, а пред сите нив, шефот на државата Ѓорге Иванов и […]

Вести

Велиновска: Избор меѓу фашистичка диктатура и традиционална демократија

Одиме на избори мислејќи дека ЗНАЕМЕ зошто слепо сме заљубени во една политичка опција и МРАЗИМЕ некоја друга. Па тоа е главно заради симболиката што ни е силно втисната во […]