Ознака: Миху

Меѓународен фудбал

Дел Боске го повика Миху

Одличниот стрелец кој оваа година блеска во дресот на Свонси никој не го остави рамнодушен, па така ни селекторот на Шпанија, Висенте Дел Боске. Шпанскиот интернационалец од редовите на Свонски, […]

Меѓународен фудбал

Фергусон: Искрено не знаев за Миху

Говорејќи околу напаѓачката сензација што ја одбележа Премиер Лигата, Алекс Фергусон потенцира дека до летниот преоден-трансфер период не знаел воопшто за шпанецот Миху. Фудбалерот кој минатата сезона го носеше дресот […]