Ознака: модринки!

Живот

Можете ли да замислите како би изгледала ваква повреда на мало дете: Загрижена мајка ги советува родителите…

Седиштата  за деца насочени  кон напред треба големо да се избегнуваат, вели  оваа загрижена мајка која на Фејсбук  го докажува нејзиното тврдење.Таа на своите родители им препорачува   да си набават […]

Сцена

Сека Алексиќ сета во модринки!

Српскиот дневен весник Курир  започнал акција „Стоп за насилството“ во соработка со  Министерството  за внатрешни  работи  на Република Србија. Акцијата ја поддржале и  бројни  јавни  личности, а во компањата на Курир […]

Сцена

Застрашувачка фотографија од девојка во модринки крие поучна приказна

Рускиот модел Анастасија Јанкова на својот Инстаграм профил објавила фотографија на која нејзиното  лице е полно  со  модринки. Но  позадината на приказната е многу подобра отколку  што  се чини на […]

Живот

ФОТО: Се пробудила со страшни модринки, а лекарите ја шокирале со информацијата

Деновите не минувале.37-годишната Теа Вилсон од Велика Британија едно утро се разбудила со виолетови и жолти флеки по целото тело. Никогаш немала проблем со нешто слично. Тие не се повлекувале, […]