Ознака: момчиња

Живот

Кога момчињата ќе влезат во пубертет зависи од мајката

Возраста во која момчињата влегуваат во пубертетот е директно поврзана со времето кога нивните мајки првпат добиле циклус, покажува новата студија. Синови на мајки, кои добиле менструација порано од нивните […]

Вести

Позната здравствената состојба на момчињата спасени од пештерата во Тајланд

Сите 12 деца спасени од поплавената пештера во северен Тајланд ќе бидат пуштени од болница во четврток, изјави денеска министерот за здравство Пијасакол Саколсатајадом. Тој рече дека младите фудбалери и […]

Живот

Ова се најпопуларните имиња за момчиња и девојчиња во Македонија

Јана и Давид се симнаа од челните позиции на листата со најпопуларни имиња за бебиња во Македонија. Сега, Сара застана на врвот во категоријата најчести женски имиња, додека Михаил води […]

Вести

Храбри момчиња спасија пет дечиња заглавени на Водно

Екипа на Црвениот крст вчера и покрај обилните снежни врнежи се искачи на Водно и оттаму спаси пет дечиња заглавени во снежните наноси.Екипата успеа и покрај снежното невреме да стигне […]

Вести

Пукање на Илинденска во Скопје

Две момчиња на мотор пукале во возило кое претходно го оштетиле. За среќа во инцидентот нема повредени.Вчера во 16,10 часот на бул.„Илинден“, поточно во непосредна близина на Зоолошка градина, додека […]