Ознака: музичари

Занимливости

Shazam ги објави најбараните песни за 2012 година

Музичкиот сервис Shazam, кој го користиме на мобилните телефони и компјутерите за да видиме како се вика песната која во моментот свири, објави список од најбараните песни за оваа година. Водството убедливо […]

Сцена

Форбс ја објави листата за најплатени музичари за 2012 година

Магазинот Форбс објави листа од музичари од сите жанрови кои заработиле најмногу пари во периодот од мај 2011 до мај 2012 година.  На првото место на листата се најде раперот Др. Дре, […]