Ознака: Никола Мицевски

Видео Политички партии

Влатко Ѓорчев и Никола Мицевски гласале за АРМИЈА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА? – говореше Нола Исмајловска

Влатко Ѓорчев и Никола Мицевски гласале за АРМИЈА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА? Како и друго 5 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ. Како што може да се види во видеово за ова беа обвинети […]

Македонија

Власта одби амандман на ВМРО-ДПМНЕ за изградба на социјални станови

На денешната расправа на Комисијата за финансирање и буџет пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски предложи амандман со кој се бара да се обезбедат средства во вредност од 800 милиони денари […]

Македонија Политички партии

Мицевски на местото на Данев

Новиот координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија“ е Никола Мицевски. Тој им се заблагодари на досегашниот координатор Драган Данев, кој рече дека оставката ја поднел од […]

Вести

Лицемерието на СДС најмногу го почувствуваа земјоделците

Лицемерието на СДС  на свој грб најмногу го почувствуваа земјоделците. Тие секојдневно се соочуваат со проблемите за кои новата влада нема абер да ги решава. Дополнително тие со ребалансот на […]

Вести

Мицевски: Тиранската платформа е закана

Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ од собраниската говорница рече дека СДСМ на секој можен начин пробува да испинува и да ја дефокусира јавноста од Тиранската платформа.Мицевски напомена дека Тиранската платформа […]

Вести

Презентирани новите проекти за спортот од програмата „Реално“ на трибина во Штип

Во Штип денеска кандидатите за пратеници во третата изборна единица, Никола Мицевски и Трајче Димков, заедно со директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески, одржаа трибина посветена на […]

Вести

Мицевски и Димков ја потенцираа поддршката за земјоделците во Општина Карбинци

Кандидатите за пратеници во Изборната единица 3, Никола Мицевски и Трајче Димков  заедно со директорот на Инспекторатот за Земјоделие Цветан Трипуновски и градоначалникот на Општина Карбинци Зоран Минов остварија средби со […]

Вести

Мицевски со пратенички прашања во врска со инвестицијата во рудникот Иловица

По неколку месечна пауза денес во Собранието на Република Македонија повторно се одржува седница наменета за поставување на пратенички прашања. На оваа седница свои прашања до претставниците од извршната власт […]