Ознака: одбојка

Останати спортови

ОК Струмица Никоб убедливо го победи холандскиот шампион во одбојка Динамо Апелдорн во Цев Лигата на шампиони, но немаше среќа во “златниот сет”

ОК Струмица Никоб, македонскиот шампион во одбојка направи голем чекор во елитното спортско натпреварување во одбојка Цев Лигата на шампиони со победа над холандскиот шампион Динамо Апелдорн, но не продолжи […]

Вести

Брука за новата Влада: Одбојкарите сами го прославија успехот откако никој достојно не ги пречека

Своето директорување со Агенцијата за млади и спорт (АМС), партискиот кадар на СДСМ Дарко Каевски го започна со вистинска брука. По освоеното второ место на Ф4 турнирот од Европската лига, македонските […]

Останати спортови

Македонските одбојкари повторно со сребро од Европската лига

Одбојкарската репрезентација на Македонија трет пат во низ завршува како второпласирана во Европската лига.Македонските одбојкари и во третото свое финале се поразени, сега од Украина со 3:1 во сетови на […]

Most beautiful girls

ФОТО: Српската одбојкарка се соблече и ги „излуде“ нејзините фанови

Младата одбојкарка кариерата ја започна во Суботица, играјќи за Спартак. Покасно направи трансфер во Црвена Ѕвезда. Висока е 183 сантиметри, а срците и го освои одбојкарот Станко Ќирковиќ.Сара Војниќ Пурчар […]

Локална самоуправа

Медали за најдобрите на меѓународниот турнир во одбојка на песок

Одбојкарската двојка Беренс/Гленцке од Германија триумфираше на седмиот по ред меѓународен турнир во одбојка на песок „2016 CEV BEACH VOLLEYBALL WOMEN SATELLITE SKOPJE“ во женска конкуренција, што од 1 до […]