Ознака: одбрана

Меѓународен фудбал

Еве зошто одбраната на голманот се покажа како кобна за бразилските фудбалери кои загинаа во авионска несреќа!

Од вчера фудбалскиот свет е во тага откако фудбалерите и стручниот штаб на Чапекоензе настрадаа во авионската несреќа во Колумбија, каде требаше да го одиграат првиот финален натпревар во Копа […]

Вести

Андонов: Тука сме да го поддржиме судството!

Оливер Андонов, од Граѓанското движење за одбрана на Македонија денеска пред насобраните граѓани пред Основниот суд 1 во Скопје истакна дека овој протест  на граѓанското движење не е закана за […]

Вести

Јолевски: Членството во НАТО ја зацврстува стабилноста во ЈИЕ

Интегрирањето на земјите од Западен Балкан во НАТО придонесува за зацврстување на стабилноста и просперитетот на регионот. Евроатлантските интеграции се приоритет за Република Македонија, истакна министерот за одбрана Зоран Јолевски […]