Ознака: Партизан

Сцена

Почина една од најголемите фудбалски легенди во поранешна Југославија

Легендата на ФК Партизан, Владица Ковачевиќ, почина денеска на 76 годишна возраст.Тој е роден на 7 јануари 1940 година. Фудбалската кариеара ја започна на 15 години во Партизан. За Партизан […]

Видео

Видео: Инцидент на МЗТ-Партизан – Гробари се скараа со обичната публика во салата

Кошаркарите на МЗТ на домашен терен ја донесоа и најголемата победа против големиот Партизан. Но, сепак и на овој натпревар се случи инцидент, каде што гробарите се скараа со обичната […]

Меѓународен фудбал

Челзи потпишал со играчот на Партизан, Марковиќ

Талентираниот напаѓач на белградски Партизан, Лазар Марковиќ, потпишал преддоговор со Челзи и по завршувањето на сезоната ќе се пресели на „Стенфорд Бриџ“, објави весникот „Спортски журнал“.Според сознанијата на весникот, раководството […]