Ознака: пилот

Занимливости

Пилот објаснува зошто е важно да вклучите “airplane mode” во авион

Конечно е одговорено едно од најчестите прашања кои ги мачат вљубениците во мобилни телефони додека летаат со авион – што ќе се случи ако не вклучам “airplane mode” на мобилниот? […]

Занимливости

Ана е жена-пилот, има само 21 година и на Инстаграм ја следат 48.000 луѓе

Девојката од Парагвај, Ана Паула Кеспадес привлекла повеќе од 48.000 следбеници на Инстаграм, благодарение на фотографиите од луксузните патувања и најинтересните дестинации од светот, кои има прилика да ги посети […]

Занимливости

Пилотот преку разгласот проговори само четири збора- следуваше молк и солзи

Пилотот наместо да ги информира патниците за летот тој се огласи преку разгласот и изговори само четири збора од кои многумина заплакаа. Станува збор за турски пилот и екипаж во […]

Сцена

Трудната Меган и принцот Хари биле во авионот кога пилотот донел итна одлука

За време на слетувањето на авионот во кој биле Меган Маркл и принцот Хари во Сиднеј, се случувала вистинска драма. Имено авионот во кој се наоѓал кралскиот пар, кој од […]

Занимливости

Пилот заспал сред прекуокеански лет

Полот на прекуокеанскиот лет од Њу Џерси до Глазгов заспал во бизнис класата. Час по полетувањето тој вечерал и ја соблекол униформата и заспал, а тоа предизвикало вознемиреност меѓу присутните […]

Живот

Пилот изгоре: Успеа да слета и да ги спаси сите патници, но за него беше доцна

Пилот на авион загина, а шестмина патници го преживеаја падот на помал авион при слетување на аеродром во Сао Паоло. Страотната несреќа се случи во неделата навечер, а како што […]

Занимливости

Пилот и копилот се степале поради неверојатна причина, авионот го делеле секунди од удар

Пилот и копилот на авиокомпанијата „Iraqi Airways“ се степале сред лет откако го напуштиле аеродромот во Иран. Авионот во кој имало 157 патници летал за Ирак од аеродром на североистокот […]