Ознака: помен

Сцена

Година дена без нејзината мајка: Овој детаљ кој го донесе Карлеуша на нејзиниот гроб вреди цело богатство, но не може да ја врати неа

На денешен ден пред една година на 3 март 2019 година почина познатата водителка Дивна Карлеуша, а днеска по тој повод на гробиштата каде е погребана пејачка одржа помен во […]

Балкан

Тага и непребол – 6 месеци без малиот ангел, кој ѕверски беше силуван и убиен

Владица Рајковиќ (28) од селото Вратарница, во близина на Зрењанин, кој на 9 јули ја силуваше, а потоа и уби 3,5 годишната Анѓела Стефановиќ, вратен е во затвор од набљудување […]

Сцена

Зоран со гнев и солзи на 6-месечниот помен: „Убиецот на Јелена со заби би го одвлекол во полиција“

Семејството на монструозно убиената пејачка Јелена Крсмановиќ, денеска на гробиштата Збег ќе ѝ одржи шестмесечен помен.Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената пејачка, за „Блиц“ раскажал низ што минувал последниве шест месеци. […]

Балкан

Четириесет дена од смртта на Анѓелина – мајката во очај: „Да можам очите ќе му ги ископам“

Анѓелина, ангелу мој невин, дојдовме да ти запалиме свеќи на твојот гроб, да ги го осветлиме патот до куќата, душо моја мачена. Никому зло не сме направиме, никому не должиме, […]

Сцена

ГОЛЕМА ТАГА ЗА ЗАГИНАТИОТ ПЕЈАЧ: Зад себе остави три деца!

На гробиштата Збег во Борча, денеска беше одржан петгодишен помен на легендарниот музичар Љубиша Стојановиќ Луис, кој на 31. јули 2011 година трагично загина во сообраќајна несреќа.Силвана Стојановиќ, сопругата на […]