Ознака: правила

Uncategorized

Кое е вистинското место за да ја поставите елката и како да украсите – ова се совети по Фенг шуи

Древната кинеска техника за уредување на просторот, Фенг шуи препорачува за време на новогодишните празници домот да ви биде украсен со боите на оганот, за да се привлече таква енергија. […]

Нега и убавина

ДИЕТАТА НА КЕТРИН ЗИТ ЏОНС (49) ПОРАДИ КОЈА ИЗГЛЕДА СОВРШЕНО: Главната состојка е ОВАА СУПА, а за една недела ќе изгубите 6 килограми!

Кетрин Зета-Џонс има 49 години, а изгледа волшебно, сето тоа благодарение на супата од зелка, со која слабее. На часовите по мечување и јавање, познатата актерка добива кондиција и ги […]

Вести

Почнува обврската за задолжителна зимска опрема за возилата

Обврската за задолжителна зимска опрема стапува на сила денеска, 15 ноември и важи до 15 март следната година. Под зимска опрема за моторни возила со најголема дозволена маса која не […]

Кулинарство

Ги варите ли правилно? Вкусноста на тестенините зависи од начинот на кој ги подготвувате

Ако не додадете масло, тестенините ќе се залепат, или тестенините треба добро да се исцедат…Но, дали е навистина така? Ако не додадете масло, тестенините ќе се залепат Ова тврдење во […]

Вести

Нејасен успехот на учебната година: „Наставниците со хронични болести да останат дома“

Одложувањето на учебната година, кратењето на часовите и измената на школскиот календар иако се надвор од законските одредби, не ја алармираат потребата од законски измени иако не дели еден месец […]

Живот

Ќе патувате? Еве ги правилата за носење маски на одмор

Во повеќето земји, луѓето се навикнати на потребата да носат маски на лице на јавни места. Иако има жестока дебата за вистинските придобивки од маските во борбата против коронавирусот, скоро […]