Ознака: ПРЕМИЕР ЛИГА

Меѓународен фудбал

Брегзит со ФАТАЛНИ ПОСЛЕДИЦИ за Премиер лигата: Неизвесна е судбината на 400 фудбалери!

Британците гласаа за напуштање на Европската Унија, па многумина се прашуваат како ова ќе влијае на најсилната светска фудбалска лига – Премиерлигата. Сите клубови од Премиерлигата беа за останување на […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Робин Ван Перси промаши празен гол

Пред еден месец, Ридинг во Лига Купот водеше против Арсенал со 4-0, по што гостите стигнаа до неверојатни 4-4, што ги одведе до продолженија. Во додатните 30 минути, гледачите погледнаа […]

Меѓународен фудбал

Хари Реднап ќе биде новиот тренер на Квинс Парк Ренџерс

Квинс Парк Ренџерс му дадоа отказ на тренерот Марк Хјуз поради тоа што тимот се наоѓа на последната позиција на табелата во Премиер Лигата. Новиот менаџер на тимот ќе биде […]