Ознака: работници

Вести

„Гардијан“: Во Македонија, БиХ и Албанија се произведуваат луксузни чевли за мизерни плати

Според една направена студија, работниците што ги произведуваат луксузните британски брендови земаат ниски плати и работат во лоши услови. Како што пишува Гардијан, милион купувачи веруваат во тоа дека скапите чевли што […]

Вести

Седум слободни денови за работниците од поплавените подрачја

Сојузот на синдикати на Македонија денеска соопшти дека заедно со Организацијата на работодавачи на Македонија потпишале спогодба за измена на Општиот колективен договор за приватниот сектор од областа на стопанството […]

Видео

ПРОНАЈДЕНА ЗМИЈА ОД 300 КИЛОГРАМИ: Тоа не може да биде точно. Или може?

Се појавија извештаи, но и снимки дека наводно група работници извлекле змија од 30 метри и 300 килограми од езеро во Северна Каролина.Потоа, тие ја повикале полицијата додека почнале да […]

Сцена

Мила им забранила на работниците на сетот на нејзиниот филм да гледаат во неа!

Актерката Мила Кунис (29) во моментов е во Лондон за снимање на филмот ” Jupiter Ascending“. На работниците кои помагаат на сетот им биле дадени инструкции за тоа како да […]