Ознака: работнички

Кошарка

Инцидент во Сарај настрадаа тројца кошаркари на Работнички

По завршување на мечот помеѓу Работнички и Лирија  Американецот Мохамед Абукар, Александар Димитровски, и Маријан Ѓуров беа погодени со тврди предмети од навивачите на домашниот тим. Мета на навивачите на […]