Ознака: РК ВАРДАР

Сцена

Ракометарките на Вардар повторно се собраа за свадбата на нивната колешка

Ракометарките на Вардар повторно се собраа заедно, овој пат за свадбата на својата соиграчка која заплови во брачните води. Станува збор за Андреа Пенезиќ која со брак ја круниса долгогодишната […]

Ракомет

Девојката на Карачиќ убедливо најзгодна по танга

Додека јавноста е во исчекување на вечерашниот меч во полуфиналето на ракометната лига на шампиони, вардарци освен поддршката од целата нација која им е најважна, тие ќе добијат и мотивација […]

Ракомет

Лазаров: Јас сум Македонец и секогаш ќе бидам

Македонскиот репрезентативен капитен и десниот бек во францускиот Нант, Кирил Лазаров по денешната клубска победа над ПСЖ, вели дека го финалето го посакува Вардар. -Заради моите Македонци и моја Македонија, […]

Ракомет

Вардарки славеа победа на гостувањето кај Турингер

Ракометарките на Вардар ја остварија втората победа во Лигата на шампионките совладувајќи го денеска на гостувањето германскиот првак Турингер во рамките од 2. коло на Ц групата со 29-19.Германките беа рамноправни […]

Ракомет

Невидена фешта во Македонија, над 100.000 лица го поздравија Вардар

Најреномираните шпански спортски весници пишуваат за денешниот пречек на европскиот шампион Вардар во Скопје. Покрај „Ел Мундо Депортиво“, со обемна статија пречекот на Вардарци е одбележан и во уште еден престижен шпански […]