Ознака: РК ВАРДАР

Вести

Десетина граѓани колабирале на пречекот на европскиот шампион Вардар

Денеска голем број граѓани, како во центарот на Скопје, на аеродромот, така и по маршутата по која се движеше шампионскиот автобус на Вардар ги поздравија новите европски шампиони. Поради повисоките […]

Вести

Автобуси со фанови се движат кон аеродром

Обожавателите, поддржувачите, сите оние кои го сакаат ракометниот клуб Вардар и се радуваат на неговата историска победа веќе се упатуваат да го пречекаат европскиот шампион на скопскиот аеродром „Александар Велики“. […]

Ракомет

Панорамскиот автобус подготвен за европскиот шампион Вардар

Два панорамски автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие брендирани во знакот и боите на ракометниот клуб Вардар се подготвени за дочекот на европските шампиони.  Вардарци по слетувањето на аеродромот “Александар Велики” […]

Ракомет

Ова е Ана, сопругата на тренерот на Вардар Раул Гонзалес

Ракометарите на Вардар се нови европски шампиони-ова не е сон ова денес е реалност. Нашите ракометари вчеравечер во финалето во инфаркт завршница го совладаа ПСЖ со 24:23. Победничкиот гол го постигна Иван […]

Вести

УТРЕ СИТЕ НА ПЛОШТАД: Еве во колку часот вардарци ќе поминат триумфално под Порта Македонија

Ракометните херои, ракометарите на Вардар утре во 11:15 ќе слетаат на скопскиот аеродром, од каде ќе се упатат кон плоштадот „Македонија“.Во 13 часот се очекува ракометарите на РК „Вардар“ да […]

Ракомет

Шампионите пристигнуваат во 11:15 на аеродром- еве каде ќе се движат потоа

Градот Скопје утре на плоштадот „Македонија“ ќе организира пречек на ракометарите на Ракометниот клуб „Вардар“, по освоената титула во Европската лига на шампиони во Келн, Германија.Ракометарите на РК „Вардар“ се […]