Ознака: Роберт Левандовски – Баерн Минхен

Меѓународен фудбал

Јувентус не преговара за Левандовски

Агентот на Роберт Левандовски, изјави дека Јувентус не покажал интерес за неговиот фудбалер. Полскиот интернационалец од редовите на бундеслигашот Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, цел е на неколку европски фудбалски гиганти. […]

Меѓународен фудбал

Левандовски на чекор до Манчестер Јунајтед

Роберт Левандовски, играчот на Борусија Дортмунд, дефинитивно ќе го напушти германскиот бундеслигаш од наредниот трансфер-период, а во трката за неговиот потпис, покрај Баерн Минхен, се вмеша и англискиот премиерлигаш, екипата […]

Меѓународен фудбал

Германски медиуми: Левандовски е фаворит на Гвардиола, преминува во Баерн?

Германските медиуми пренесуваат дека Марио Манџукиќ е дефинитивно во одлична форма, но, исто така велат дека напаѓачот на екипата на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, е “веќе договорен“ со екипата од […]