Ознака: русија

Вести

Русија: научници тестираа вакцина против КОРОНА ВИРУСОТ

Русија: научници тестираа вакцина против КОРОНА ВИРУСОТ Истражувачи во Русија развија имунитет на инфекцијата од КОРОНА ВИРУСОТ откако вакцината ја проверија на себе. – Истражувачкиот центар за епидемиологија и микробиологија […]

Вести

Меркел: Цел сум на руски хакерски напади и тоа многу ме повреди

Меркел: Цел сум на руски хакерски напади и тоа многу ме повреди Меркел пред германскиот парламент во средата изјави дека претрпела болка кога дознала за хакерскиот напад во 2015 година […]

Вести

Кога може да се очекува првиот ПВО/ПРО-систем С-500 „Прометеј“ во руската армија?

Се смета дека С-500 „Прометеј“ ќе може да се бори против комплетниот спектар воздушно оружје, вклучувајќи хиперсонични летечки објекти и боеви блокови на интерконтинентални балистички ракети.  Првите противвоздухопловни и противракетни […]

Вести

Флота на НАТО забележана за прв пат во Барнецовото Море по три децении

Флота на НАТО забележана за прв пат во Барнецовото Море по три децении На социјалните мрежи се појавија фотографии од воени бродови на НАТО како пловат во Баренцовото Море, во […]

Вести

Бројот на случаи на коронавирус на Русија се искачува високо, Москва најавува стегање на обрачот

Бројот на случаи на коронавирус на Русија се искачува високо, Москва најавува стегање на обрачот. Русија во саботата пријави 9.623 нови случаи на коронавирус, што е нејзин најголем дневен пораст […]

Вести

Два Сухои – 27 следат белгискиот борбен авион Ф-16 кој лета во близина на границата на Русија во Балтичкото Море (ВИДЕО)

Два Сухои – 27 следат белгискиот борбен авион Ф-16 кој лета во близина на границата на Русија во Балтичкото Море (ВИДЕО) Еден пар руски борбени авиони Су-27 беа пренасочени кон […]

Вести

Русија со повеќе заболени од Ковид 19 од Кина, барем според официјалната статистика

Русија со повеќе заболени од Ковид 19 од Кина, барем според официјалната статистика. Никој не верува дека навистина тоа се бројките кои што Кина ги прикажа… Денешната статистика покажува дека […]

Вести

Книжарница во Петербург продава книги со лопата преку прозорец (ВИДЕО)

Книжарницата „Фаренхајт 451“ во улицата „Мајаковски“ во Петербург поради коронавирусот од крајот на март продава книги така што продавачот во лопата ги истура преку прозорецот. Сопственикот на книжарницата Платон Романов […]