Ознака: Самир Насри – трансфер

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити го продава Насри

Англискиот премиерлигашки шампион, Манчестер Сити, е незадоволен од ангажманот на Самир Насри, па медиумите во Англија пренесуваат дека наскоро тој ќе биде продаден. Манчини минатата недела го критикуваше Насри дека […]

Меѓународен фудбал

Манчини: Насри, разбуди се!

Тренерот на Манчестер Сити изјави дека очекува многу повеќе од Самир Насри, кој се враќа на натпреварите по повредата. Роберто Манчини сеуште ја чека долго-посакуваната форма на Насри откако се […]