Ознака: Сашко Николов

Вести

Конечни резултати на ДИК: Сашко Николов освоил 11.477 гласови на предвремените избори за градоначалник на Штип

Конечни резултати на ДИК: Сашко Николов освоил 11.477 гласови на предвремените избори за градоначалник на Штип Државната изборна комисија (ДИК) денеска на седница ги соопшти конечните резултати од гласањето за […]

Вести

Кој е Сашко Николов – новиот градоначалник на Штип?!

Доктор Сашко Николов е новиот градоначалник на Штип. Срцето на македонскиот Исток останува во сигурни раце, рече премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев обраќајќи се вчера во Штип по […]

Вести

До крајот на месец август ќе бидат завршени двата капитални проекти важни за жителите на населените места Калуѓерица и Воиславци

Градоначалникот Сашко Николов денеска направи увид на она што досега е реализирано на проектите за изградба на канализациoните мрежи во населените места Калуѓерица и Воиславци.До крајот на месец август ќе […]

Локална самоуправа

Градоначалникот Сашко Николов оствари прием на џудистот Ратко Костов

Градоначалникот Сашко Николов оствари прием на џудистот Ратко Костов од Џудо клубот Сенсеи од Радовиш кој на Меѓународниот турнир „Куп на Јадранот“ во Сплит, Хрватска, го освои бронзен медал.На натпреварот […]