Ознака: свет

Балкан Свет

800,000 жртви како последица од коронавирусот ширум светот

Бројот на луѓе кои починале како резултат на коронавирус во светот, денес ја надмина бројката од 800.000, според веб-страницата „Worldometers“. Вкупно повеќе од 23 милиони луѓе се заразени со новиот […]

Свет

Илјадници хотели ширум светот започнаа да прифаќаат биткоин: Сега можете да резервирате

Интернет-платформата за патувања на Агода (која е дел од Booking Holdings) се здружи со слична крипто-услуга, travala.com. Повеќе од 600.000 хотели во скоро 200 земји низ целиот свет сега можат да […]

Економија

Евростат: Најголем ПАД НА ЕКОНОМИЈАТА во еврозоната од 1995 година

Бруто домашниот производ во еврозоната падна за 12,1 процент во вториот квартал од оваа година, додека економијата во цела ЕУ се намали за 11,9 проценти, покажаа првите првични проценки на […]

Свет

НОВ ЦРН БИЛАНС: Бројот на заразани од коронавирус надмина 17 милиони

Бројот на заразани од коронавирус надмина 17 милиони , според последните статистики на “Worldometers”. Попрецисно, досега вкупно заразени од коронавирус се 17,039,592  ширум светот, бројката на починати лица изнесува 666,215 , […]

Вести

Над девет милиони во светот оздравени од Ковид-19

Бројот на оздравени луѓе од коронавирусот во светот надмина девет милиони, покажува евиденцијата на Универзитетот Џонс Хопкин, кој ги сумира податоците од националните и локалните власти, како и од медиуми […]

Свет

Бројот на заразени од коронавирус во светот надмина 15 МИЛИОНИ

Повеќе од 15 милиони луѓе се заразени со коронавирусот во светот, покажуваат податоците на сајтот Worldometers.  Исто така, според овие податоци, повеќе од девет милиони луѓе, поточно 9.015.284 од нив, […]

Вести

Над 12 милиони заразени со КОРОНА ВИРУСОТ глобално

Над 12 милиони заразени со КОРОНА ВИРУСОТ глобално, вирусот и понатака не запира. Денеска бројката на заразени надмина 12 милиони глобално. И нема знаци дека вирусот запира. Бројката на починати […]