Ознака: сезона

Здравје

Сега е сезоната е ротквичките: Сè што треба да знаете за овој зеленчук кој освежува

Ротквичките се вкусни, здрави и имаат малку калории. Поради содржината на хранливите витамини и минерали, тие го зајакнуваат имунитетот, ја поддржуваат работата на срцето и бубрезите. Сега е сезоната е […]

Меѓународен фудбал

Голот на Трајковски против Фросиноне најдобар во сезоната

Нашиот репрезентативец направи вистинско ремек-дело, а воедно тоа беше неговиот гол-првенец во Серија А. До крајот на сезоната постигна уште два гола.Навивачите на Палермо го изгласаа голот на Александар Трајковски […]