Ознака: сообраќајки

Вести

Еден загинат и 29 повредени во сообраќајки за празничниoт викенд

Во текот на изминатите четири дена на подрачјето на СВР Скопје, полицијата извршила увид на 37 сообраќални незгоди во кои едно лице загина, а 29 се повредени.Од МВР информираат дека […]

Вести

Две деца повредени во сообраќајки во тетовско

Две деца се повредени во сообраќајни несреќи што вчеравечер се случиле на две различни места во тетовско, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.Првиот случај бил околу 19 часот и […]

Црна хроника

Трагедија: Еден загинат и двајца повредени во тешка сообраќајна несреќа кај Миладиновци

Вчера во 09,05 часот на локалниот пат с.Марино- с.Миладиновци, во близина на крстосницата со локалниот пат за с.Кадино-Скопје, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило„Голф“ со скопски регистарски ознаки, […]

Црна хроника

Девет сообраќајки во Скопје, шест лица полесно повредени

Шест лица се здобиле со полесни повреди во пет од вкупно девет сообраќајни незгоди што се случиле во Скопје во текот на изминатото деноноќие. Во четири сообраќаки е причинета материјална […]