Ознака: сообраќајки

Видео

Никогаш повеќе нема да користите мобилен телефон додека возите откако ќе го погледнете ова видео

Ова видео сериозно ќе ве натера да размислите и во иднина да не го користите мобилниот телефон додека возите.За појаснување во видеото, млади луѓе признаваат дека користат мобилен додека возат […]

Црна хроника

За 7 месеци, на македонските патишта загинале 85 лица

Летниот период двојно ја зголемува црната статистика на МВР. Само за седум месеци годинава регистрирани се 1810 тешки сообраќајни несреќи во кои животот го загубиле 85 лица. Сепак, оваа бројка […]

Црна хроника

Повредени шест лица во десет сообраќајки во Скопје

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје извршила увид на 10 сообраќајни несреќи, од кои четири се со материјална штета и пет се со последица телесна […]

Црна хроника

Повредени 7 лица во 10 сообраќајќи во Скопје

Седум лица се полесно повредени во пет од вкупно 10 регистрирани сообраќајки во изминатото деноноќие во Скопје. Во пет од сообраќајките е причинета само материјална штета. Со помош на специјалното […]