Ознака: средба

Контроверзни фајлови

Сведоштва на луѓе кои тврдат дека биле киднапирани од вонземјани

Приказните за вонземјани и летачки чинии со години го преплавуваат интернетот, но овие десет луѓе тврдат дека навистина биле киднапирани од суштества од друга планета. Прочитајте ги следните десет сведоштва […]

Вести

Пендаровски се сретна со Али, берберот од Чаир што продаде БМВ Х5 за да им купи храна на гладните

На средбата Февзи го запозна претседателот Пендаровски со неговата иницијатива за донирање на поединци и семејства во социјален ризик, што беше интензивирана по почетокот на пандемијата на Ковид-19. Али својата […]

Вести

„Лидерска“ средба во Кабинетот на Претседателот

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, се одржа средба на претседателите на политичките партии кои самостојно освоија мандати на последните парламентарни избори, на која се дискутираше за одржувањето на […]

Живот

Ќе ве облеат силни емоции: Две сестри се сретнаа по 78 години потрага, ги разделила војната, ги спои судбината

Две руски сестри се обединија 78 години откако биле разделени во Втората светска војна, и тоа благодарение на телевизиско шоу и полициска потрага. Јулија и Розалина Харитонови сега имаат 92, […]

Македонија

Средба, Заев и Црвенковски

Премиерот Зоран Заев вчера се сретна со поранешниот претседател Бранко Црвенковски. Тие двајцата разговарале околу иницијативата на Подгорочкиот клуб, да организира регионална конференција во Скопје, на тема „Проширувањето на ЕУ […]

Македонија

Денес во Делфи средба Димитров – Катругалос

Шефовите на македонската и грчката дипломатија, Никола Димитров и Јоргос Катругалос, денес ќе остварат средба на маргините на економскиот форум во Делфи. Фокусот на средбата ќе биде ставен на имплементацијата […]