Ознака: станови

Вести

Според новиот закон за градба новите згради ќе мораат да се приклучат на парно

Според новиот закон за градба новите згради ќе мораат да се приклучат на парно Бислимовски, претседателот на РКЕ, и Андреа Серафимовски, претставникот на Здружението на градители при Стопанската комора на […]

Издвојуваме

Импресивен имотен лист на Јанушев, десната рака на Мицковски: 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, Лексус и џип Нисан

Импресивен имотен лист на Јанушев, десната рака на Мицковски: 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, Лексус и џип Нисан Она што е уште поимпресивно е дека сето тоа според […]

Живот

Станови на јапонски минималисти кои ќе ве натераат да сфатите колку непотребни работи чувате

Сега во станот на Фумио Сасаки има околу 200 предмети. Претходно неговиот дом бил натрупан со ѓубре и непотребни работи. Тој бил мрзлив, се жалел дека нема доволно пари и […]

Издвојуваме

Промотивна акција-стан во блок Б во Џевахир за 849 евра квадрат

Стан во блок Б на Џевахир Скај Сити по цена од 849 евра за метар квадратен е најновата промотивна понуда од Џевахир. Софистицираните услови за живот и дополнителните содржини што […]

Вести

Теута Арифи од позиција градоначалник успеала да купи пет стана во Скопје и два автомобила

Одметната градоначалничка на Тетово од ДУИ, Теута Арифи, успеала да купи пет стана со вкупна површина од речизи 400 квадратни метри во Скопје и два автомобила со градоначланичката плата и […]

Вести

Во рамките на проектот за изградба на домови на социјално ранливи групи од 2007 до 2015 година се завршени вкупно 678 станови во 12 градови во Македонија

Во рамките на проектот за изградба на домови на социјално ранливи групи од 2007 до 2015 година се завршени вкупно 678 станови во 12 градови во Македонија: Охрид, Македонска Каменица, […]