Ознака: сува кашлица

Здравје

Најмоќниот домашен лек со кој сувата кашлица ќе исчезне преку ноќ

Кашлицата е спазматична контракција на мускулите што може да се излечи со народни лекови. Ако го додадете овој зачин во млекото, кашлицата ќе исчезне за многу кратко време. Најмоќниот домашен […]

Здравје

Ве мачи сува кашлица? Во чаша топло млеко додадете ги овие состојки, па проблемот ќе го решите „преку ноќ“

Кашлицата е грчевита контракција на мускулите која што може да се излечи со т.н. народни лекови. Доколку во млекото додадете и малку жалфија тогаш тој проблем ќе исчезне за краток […]