Ознака: супа

Кулинарство

СУПА ЗА САМО 30 СЕКУНДИ: Здрав оброк кој го препорачуваат нутриционистите

Недостатокот на време не треба да не спречува да се храниме здраво. Дознајте како да направите ладна супа за половина минута. За да подготвиме здрав оброк, понекогаш не се потребни […]

Кулинарство

Рецепт за супа „убиец на вируси“: Преполна е со цинк и селен, а еве што сè ви е потребно

Овие минерали се многу значајни во заштитата од вирусите, така што вистински момент е јадењето кое што ќе ви го предложиме да се најде на вашето мени. Состојки: – 1/2 […]

Кулинарство

Леќа во црно вино и селен со супа од печени компири и вербена

Во рамки на 5. Недела на италијанската кујна на тема: „Искуства и вкусови од италијанските територии, 200 години од раѓањето на Пелегрино Артузи“, Gotvi.mk се приклучува преку објава на вкусни […]

Кулинарство

Направете домашна коцка за супа – неспоредливо е подобра и поздрава од куповната

Коцката за супа е прилично едноставна за правење, а вкусот може да се прилагоди според вашите желби – малку повеќе зеленчук, помалку сол… Во продолжение ви претставуваме рецепт за домашна […]

Здравје

Еве зошто треба да додадете лушпа од јајце во супата!

За да биде супата побистра и повкусна, применете некои од советите на искусните готвачки За да приготвите што повкусна супа, мора да комбинирате што повеќе видови месо – говедско, телешко […]