Ознака: ТВ НОВА

Балкан Вести

Каракачанов ќе гласа против членство на Македонија во НАТО

Бугарскиот министер за одбрана Красимир Каракачанов во интервју за бугарската ТВ “Нова“ изјави дека ќе гласа против членстото на Македонија во НАТО, пренесе “Нетпрес“. -Јас реагирав правилно. Мојата чаша е […]

Вести

Петровски: Македонската јавност е изненадена од она што се случи во Софија

„Треба да се реализираат посети. меѓутоа тие посети со такво значење треба да се реализираат со многу поголема подготовка и многу повнимателно да се изберат темите кои не допираат во […]

Вести

Маневски: СДСМ со хајка против обвинителството и правосудството сака да постигне некои свои цели

Значи подолг период обвинителството и правосудството се во фокусот на вниманието, заради определени цели кои што треба да ги постигне СДСМ. После донесувањето на стратегијата од судските форми од 2007 […]

Вести

Јаневски: Изборот на Џафери е параван, односно провокација кон народните маси

Изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието беше провокација кон народните маси, за да се создадат немири. Се работи за иисценирана операција за промена на улогите, смета Дарко Јаневски, […]

Вести

Василева- Трендафилова: Новинарството не е криминал!

ТВ НОВА со брендирано мобилно студио во знак на револт и денеска протестираше против притисокот што Специјалното јавно обвцинителство го врши врз медиумот, преку политички прогон на нејзиниот сопственик Сеад […]