Ознака: температура

Занимливости

Дали и кај вас едната нога ѕирка под покривката кога спиете? – Еве што значи тоа!

Многу луѓе додека спијат мораат да бидат малку откриени, односно барем едната нога мора да ѕирка надвор. Зошто го правиме тоа? Науката го нуди одговорот!Многу луѓе спијат со една откриена […]

Вести

ТОПЛОТЕН БРАН: Подгответе се, наредната недела се очекуваат високи температури!

Од сабота па сѐ до петок следната недела, температурите ќе бидат над 30 степени, а максималната дневна температура ќе биде околу 36 степени. Од претстојниот викенд, во наредната недела нас нѐ […]

Вести

Сончево и топло време со максимална температура до 38 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ-индексот ќе изнесува 8.Утринската температура ќе е […]

Вести

Времето денес топло со мала до умерена облачност, а утре…

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а долж Повардарието и во западните делови повремено и засилен ветер од јужен правец.Минималната […]