Ознака: тиква

Здравје

Грицкајте ги: Ја ублажуваат менопаузата, го снижуваат холестеролот и нивото на шеќер во крвта

Доколку сакате да грицкате семки од тиква, треба да знаете дека освен што се превкусни тие имаат и поволности за нашето здравје. Не може да се занемари фактот дека семките […]

Здравје

СЕМКИ од тиква – грицкање без грижа на совест!

Кој вели дека не постојат здрави грицки? Ако сте љубител на нездравите грицките, време е да направите промена. Верувајте, нема да ви недостастуваат. Семките од тиква освен што се здрава, […]

Кулинарство

Протеински палачинки од тиква се она што сакаме да го јадеме во текот на целата есен

Со првиот пад на лисјата и промената на боите, време е целосно да се префрлиме на есенското расположение, без разлика дали станува збор за слоевита облека или храна. Кога зборуваме […]