Ознака: Трајковски

Вести

Признание од пензионерите за градоначалникот Трајановски

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски  денеска оствари средба со Здружението на пензионери на општина Центар, на која  во знак на благодарност за поддршката што Градот Скопје во рамки на своите […]

Вести

Трајковски најави нови инвестиции во општината

Градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски на денешната прес конференција направи ретроспектива на проектите кои се реализираа во 2016, година која е успешна во делот на реализација на проектите, […]

Вести

Тони Трајковски: Интензивно се работи на терен

Штетите се големи, меѓутоа интензивно се работи на терен и резултатите се видливи изјави градоначалникот Тони Трајковски на најпогодената општина од Скопското невреме, Гази Баба, во отвореното студио на ТВ […]

Вести

Катица Јанева во недостаток на факти почна да цензурира

Телевизија НОВА синоќа организираше отворено студио на тема за случајот „Космос“. Нивниот обид за соочување и пренесување на сите засегнати страни пропадна поради тоа што единствен подготвен со факти и […]

Вести

Трајковски: Наместо докази и аргументи, СЈО презентира политика

Градоначалникот потенцира дека иако ја добиле целата доказна документација, СЈО не објавило ниту еден доказ од она што го добило.Градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски денес беше во Основен […]

Меѓународен фудбал

Голот на Трајковски против Фросиноне најдобар во сезоната

Нашиот репрезентативец направи вистинско ремек-дело, а воедно тоа беше неговиот гол-првенец во Серија А. До крајот на сезоната постигна уште два гола.Навивачите на Палермо го изгласаа голот на Александар Трајковски […]