Ознака: УДБА

Издвојуваме

Мицкоски на митинг го рецитираше Славко Јаневски, откако во 2013 година ВМРО ДПМНЕ го лустрираше Славко Јаневски како соработник на службите!

На денешниот протест пред Владата, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача: Да не дозволиме Заев да ја менува историјата, туку тој да стане историја. Протест и митинг како и […]

Видео Издвојуваме Интервјуа

Настапот на Филип Петровски кај Васко Ефтов руши рекорди по гледаност на интернет

Настапот на Филип Петровски кај Васко Ефтов руши рекорди по гледаност на интернет. Исто така е единствен политички разговор кој се појавува на трендинг во рамките на јужна Европа на […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Да се отворат сите досиеа на кодошите на УДБа и да се постираат на интернет

Обидот за поништување на ЛУСТРАЦИЈАТА е срамен чин. Овој процес на отстранување на лицата кои се стекнале со предност во животот кодошејќи други лица за жал во Македонија никако да […]

Историја Контроверзни фајлови

Сатарот на револуцијата: Како “ОЗНА” за два месеци ликвидирала 59.000 луѓе

Агентите на Озна од ослободувањето на Белград до крајот на 1944 година, извршиле ликвидации на десетици илјадници српски граѓани без судење, валидни докази и сведоци, по налог на револуцијата. Наследниците […]

Избор на уредникот

Преземено: како за аферата „Шпион“ и „Глумец“ пишуваа домашните медиуми

Вторник, 18 февруари 2014 – „Ова ти е втор поздрав, твојот кодошки живот вреди 30.000 евра, имаш 20 часа да ги спремиш и да чекаш инструкции, ако пријавиш ќе те […]

Издвојуваме

Членови на раководството на Мицковски обвинуваат за удбашки протести. Стигнаа жестоки одговори.

Еве еден од одговорите кој стигна по повод обвинувањата на тесното раководство на Мицковски на социјалните мрежи дека протестите на Македонците за зачувување на името биле удбашки. Наместо да ги […]

Избор на уредникот

БРИТАНСКИОТ КОНЗУЛ ВО СКОПЈЕ: КОМУНИСТИЧКАТА ПАРТИЈА И ТИТО СЕ ПОВЕЌЕ ЈА КОНТРОЛИРААТ МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА. ОЗНА СЕ ЧИНИ ИМА ПРАВО НА ВЕТО НА МНОГУ ОДЛУКИ НА ФЕДЕРАЛНАТА ВЛАДА

Дали ви се чини познато ова што ќе го прочитате подолу? Има ли разлика од тогаш до денеска во нешто? Како да гледам повторување на циклусот на контрола. Само сега […]