Ознака: феномен

Занимливости

Вечерва погледнете кон небото и посакајте си желба: Но, внимавајте на ОВОЈ ДЕТАЉ!

Овој викенд Венера и Јупитер се спојуваат, а тоа е редок феномен кој повторно ќе го има за половина век.Тие нема да се спојат во буквална смисла на зборот, туку […]

Занимливости

ВИДЕО: Снимен е необичен облик на молња во Русија!

Топчеста молња – една исклучително ретка природна појава, ја снимил Русин при бура во градот Новосибирск. Што знаеме и не знаеме за овој феномен?Топчестата молња е светлосен субјект кој се […]

Вести

Вчера СЕ СЛУЧИ ФЕНОМЕН кој што придонесе за катастрофата

Се случи еден феномен кој што придонесе за катастрофата. Во момент на дување на 70 километри на час на ветерот, атмосферската нестабилна маса застана, буквално застана на место и почна […]