Ознака: хорор

Балкан

Жена облечена во црно влегла во туѓа куќа и пробала да украде бебе

Вистинска драма се одиграла синоќа во местото Плетерница покрај Пожега во Хрватска, кога непозната жена со долга коса, облечена во црно влегла во една куќа во населбата и пробала да […]

Занимливости

Девојка во солзи после пластична операција на усните

Живееме во време кога пластичните операции станаа секојдневие. Се повеќе девојки и жени се одлучуваат да му платат на хирург за корекции на одредени работи на телото, чија цел е […]

Живот

Отишла да ги зголеме градите, а преживеала нешто лошо: Додека била под анестезија, докторот направил нешто ужасно

Познатата руска модна дизајнерка Ерика Букова, покрена судска постапка против пластичниот хирург Јуриј Черников, кој ја силувал додека била под анестезија. Модната креаторка на 35-годишна возраст, која е мажена, имала […]

Балкан

Голем ужас: Застрашувачки видеа од пожарите во Атина

Колку е голем размерот и силата на смртоносните пожари што ја зафатија Атина и околината покажуваат видеата направени од авион и од хеликоптер кои се објавени на социјалните мрежи. На […]

Живот

Машината за перење примила вода и детергент и почнала да пере, а кога погледнав внатре…

Знам дека ќе ме осудите како лоша мајка, но сакам да ги предупредам другите за да не им се случи ова, напишала Линдзи Маклвер на Фејсбук, започнувајќи ја приказната за […]

Живот

Драма: Изгоре Ламборгини во вредност од 300.000 долари

Иако во изминатата година имаше повеќе случаеви со самозапалување на Ламборџини, овој пат некој друг е виновен. Ламборгинито на Хуракан Перформанте, се запалило на бензинска пумпа во САД, додека неговиот […]

Вести

Драма во ветеринарна клиника: Жена скришно на вработените им достави порака, а тие викнаа полиција

Во ветеринарна амбуланта на Флорида во мај оваа година се случи вистинска драма, а сега се појавија и снимки. Каролин Рајхле на 28 мај влегла во ветеринарна болница со момчето […]

Вести

Хорор во градинка во Центар: Бебе вратено изгризано и со хематом на глава

Истрауматизирана мајка, чиешто единаесетмесечно бебе оди во градинка во Центар, ја објави својата голгота на Фејсбук, барајќи помош за правно да го истера слчајот до крај. Таа е револтирана од […]