Ознака: Хрватска-Чешка

Меѓународен фудбал

Дисциплинска постапка против Хрватска за нереди и за расизам

Очекувано, УЕФА и службено поведе дисциплинска постапка против Хрватска поради нередите на хулиганите на натпреварот против Чешка.Дисциплинската комисија објави дека Хрватскиот фудбалски сојуз се терети за фрлање на пиротехнички средства […]

Меѓународен фудбал

ЕП 2016: Тензичен натпревар меѓу Хрватска и Чешка

Репрезентацијата на Чешка успеа да остане непоразена во дуелот од 2.коло од Д групата на Европското првенство откако со Хрватска одигра нерешено 2:2, иако Хрватите водеа со 2:0 по 60 […]