Ознака: Чави

Меѓународен фудбал

Меси, Чави и Пујол верни на Барселона

Тројцата првотимци на екипата на Барселона денес потпишаа продолжување на договорот со каталонскиот гигант. Лионел Меси, Чави Ернандез и Карлс Пујол ја продолжија верноста кон тимот на Барселона. Во официјалното […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Барселона не мора да се грижи за иднината – запознајте ги следните Меси, Чави и Иниеста

Барселона е позната по “La Masia”, една од најдобрите младински академии за фудбал на светот.  “La Masia” ги создаде Меси, Чави, Иниеста, Фабрегас, Гуардиола и десетици други големи фудбалери. BarcaTV […]

Меѓународен фудбал

Верност кон Барса, Чави ја одби експресно понудата од Анжи!!!

Чави Хернандез ја одби понудата од руски Анжи која гласеше неверојатни 21 милион евра годишна заработка. Чави не е заинтересиран за заминување во Русија, а моментално е во преговори со […]

Меѓународен фудбал

Анжи со „МЕГА-ПОНУДА“ за Чави, 21 милион евра плата годишно!!!

Рускиот фудбалски клуб Анжи според одредени шпански медиуми спрема неверојатно богата понуда за ангажман на фудбалерот на Барселона, Чави. Според информациите кои ги пренесуваат повеќето шпански медиуми, се вели дека […]

Меѓународен фудбал

Анжи спрема „МЕГА-ПОНУДА“ за Чави, 21 милион евра плата годишно!!!

Рускиот фудбалски клуб Анжи според одредени шпански медиуми спрема неверојатно богата понуда за ангажман на фудбалерот на Барселона, Чави. Според информациите кои ги пренесуваат повеќето шпански медиуми, се вели дека […]