Ознака: Чарлс Гарет

Вести

Амбасадори се приклучија во предизборната кампања на опозицијата!

Две години безусловна поддршка не беа доволни за меѓународниот фактор да осигура победа за Зоран Заев и неговите големо-албански идеи, па деновиве некои дипломатски претставници активно се вклучија во предизборната […]

Вести

СДСМ поддржува политички хумор само кога се исмева Владата

Британскиот амбасадор во Македонија, Чарлс Гарет, во скапиот спонзориран телевизиски програм со хумористична идеја, но со краток век на траење, при гостувањето во првата епизода посочи дека хуморот и сатирата […]

Вести

Гарет: Закажаните избори се многу важни за Македонија и очекувам да се спроведат

Британскиот амбасадор во Македонија Чарлс Гарет денеска изјави дека изборите закажани за 11 декември се многу важни за земјата и очекува да бидат спроведени.– Не би го искористил епитетот оптимист […]

Вести

Јанкулоска до Гарет: Сега шу праиме?

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, денеска на Твитер се огласи по повод одлуката на Велика Битанија за излегување од Европската Унија.Нејзиниот твит беше посветен до британскиот амбасадор во […]