Ознака: Ѓорѓе Иванов

Вести

Средба Иванов- Данкан: Македонија ја има поддршката од Обединетото Кралство

Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов, денеска го прими Сер Алан Данкан, државен министер за Европа и Америка на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.На средбата беше разговарано […]

Вести

Претседателот Иванов денес на средба со Данкан

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе го прими сер Алан Данкан, државен министер за Европа и Америка на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска.Британскиот министер Данкан, кој е во […]

Вести

Иванов со честитка до новиот германски претседател Штајнмаер

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до Франк Валтер Штајнмаер по повод изборот за претседател на Сојузна Република Германија, посакувајќи му успех во извршувањето на функцијата.-Вашиот избор на оваа […]

Вести

Претседателот Иванов на средба со амбасадорите од Вишеградската група

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе го приреди традиционалниот работен ручек со амбасадорите на земјите – членки на Вишеградската група, акредитирани во Република Македонија.На средбата ќе присуствуваат амбасадорот на Република Полска, […]

Вести

Средба Иванов- Хан: Потребно е што поскоро разрешување на политичката криза

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан.На средбата, двајцата соговорници разменија мислења за актуелната […]

Вести

Еврокомесарот Хан на средба со претседателот Иванов

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе го прими комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската унија Јоханес Хан. Хан ја почна посетата на Македонија вчера. […]

Вести

Сопственикот на ДоказМ бара ликвидација на Иванов

Сопственикот на ДоказМ, Марјан Стаменковски објави  статус на Фејсбук, преку кој побара ликвидација за претседателот Ѓорге Иванов.Веќе подолго време парталот  Доказ се изживува со неистомислениците. Овој пат побараа ликвидација  на […]

Вести

Филип Петровски: Иванов може да ја разреши кризата која ја имаме пред нас

Директорот на Државниот Архив на Република Македонија, Филип Петровски   гостуваше  во  емисијата „Во Фокус“ која се емитува на регионалната телевизија „К3“.Теми на разговор во  емисијата беа  актуелната ситуација во  државата, […]